ASV ievieš sankcijas pret Krievijas amatpersonām par Navaļnija indēšanu

ASV ir paziņojušas par ierobežojošu pasākumu ieviešanu pret Krievijas amatpersonām, kā arī pret 13 Krievijā un citās Eiropas valstīs reģistrētiem uzņēmumiem, tā reaģējot uz krievu opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija indēšanu pērn, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Vašingtonas paziņojumā otrdien, 2.martā, pausts, ka, ASV izlūkdienestu vērtējumā, opozīcijas politiķa indēšana 2020.gada augustā bijis Krievijas Federālā drošības dienesta veikums.

Saistībā ar indēšanu, kurā Navaļnijs izdzīvoja, ASV valdība lēmusi iekļaut «melnajā sarakstā» tādas amatpersonas kā Kremļa iekšpolitikas direktorāta vadītāju Andreju Jarinu, Krievijas Federālā drošības dienesta direktoru Aleksandru Bortņikovu un aizsardzības ministrijas vietniekus Alekseju Krivoručko un Pāvelu Popovu.

Lasiet arī: Lukašenko un Putins pārspriež Krievijas un Baltkrievijas ciešāku tuvināšanos

Juridisko personu sarakstā, uz kurām tiks attiecinātas ASV sankcijas, iekļauti deviņi Krievijā reģistrēti uzņēmumi, trīs Vācijas uzņēmumi un viens Šveices uzņēmums, raksta The Guardian.

Aleksejs Navaļnijs pēc ilgstošas ārstēšanās Vācijā atgriezās Krievijā un viņam nosacīta cietumsoda vietā tika piespriests reāls cietumsods, kas izpelnījies dažādu ārvalstu un organizāciju kritiku.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas