ASV impīčmenta prāvā attaisnots prezidents Donalds Tramps

ASV Kongress impīčmenta prāvā pret ASV prezidentu Donaldu Trampu (Donald Trump) ir attaisnojis viņu, pasludinot valsts vadītāju par nevainīgu varas ļaunprātīgā izmantošanā un Kongresa izmeklēšanas traucēšanā, vēsta amerikāņu ziņu aģentūra AP.

Impīčmenta iztiesāšana, kas bija vien trešā ASV pastāvēšanas laikā, notika un trešdien, 5.februārī, noslēdzās ASV Kongresa Senātā, vēsta AP.

Kongresa augšpalātā, kur balsu vairākums ir Trampa pārstāvētai Republikāņu partijai, vairums senatoru nobalsoja, paužot noliegumu, ka būtu pierādīta prezidenta vaina apsūdzībās par varas ļaunprātīgu izmantošanu un Kongresa izmeklēšanas traucēšanu.

2019.gada nogalē Kongresa apakšpalāta, kur dominē viņa politiskie pretinieki Demokrātiskā partija, veica Trampa impīčmentu uz divu apsūdzību pamata.

Tā secināja, ka prezidents ļaunprātīgi izmantojis varu, kad apturējis ASV militāru atbalstu Ukrainai, cenšoties Austrumeiropas valstī panākt izmeklēšanu pret konkurējošo prezidenta amata kandidātu Džo Baidenu (Joe Biden) (Demokrātiskā partija).

Tā arī secināja, ka Tramps traucējis Kongresa darbu, atsakoties sadarboties ar Pārstāvju palātā veikto izmeklēšanu, raksta AP.

Pats ASV prezidents ir noliedzis, ka būtu vainīgs viņam izvirzītajās apsūdzībās.

Reaģējot uz attaisnošanu impīčmenta iztiesāšanā, Tramps mikroemuāru vietnē Twitter nosaucis notikušo par «mūsu valsts uzvaru impīčmenta jokā».

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas