ASV: «Islāma valsts» kaujinieki ir «psihopātiski briesmoņi»

ASV valsts sekretārs Džons Kerijs Parīzē

Amerikas Savienoto Valstu valsts sekretārs Džons Kerijs (John Kerry) nosaucis «Islāma valsts» kaujiniekus par «psihopātiskiem briesmoņiem» un 16.novembrī ieradies Parīzē, lai tiktos Francijas prezidentu Fransuā Olandu (Francois Hollande).

ASV amatpersona pēkšņo vizīti Francijā skaidrojusi ar vēlmi paust atbalstu būtiskam ASV sabiedrotajam. BBC vēsta, ka abas valstis pēc 13.novembra terora aktiem Parīzē pastiprinājušas sadarbību militārajā jomā un izlūkinformācijas apmaiņā.

Francijas aizsardzības resors ziņo, ka 17.novembra rītā «Islāma valsts» grupējuma de facto galvaspilsētā Rakā Sīrijas ziemeļos bombardēti militāri objekti.

Tikmēr Francijas un Beļģijas policija meklē iespējamo terora aktu dalībnieku marokāņu izcelsmes beļģieti Salahu Abdeslamu, kuru policisti Parīzē aizturējuši piektdien īsi pēc terora aktiem, bet tad kļūdas pēc atbrīvojuši.

13.novembrī Parīzes bāros, restorānos, koncertzālē un futbola laukumā tika sarīkotas spridzināšanas un šaušanas, kurās dzīvība tika laupīta 129 cilvēkiem. Par terora aktiem atbildību uzņēmies grupējums «Islāma valsts».

Ref: 111.111.103.2918

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas