ASV izmeklētāji: Trampa kampaņā nav bijis slēptu sadarbību ar Krieviju

ASV prezidents Donalds Tramps

Izmeklēšanā Amerikas Savienotajās Valstīs par prezidenta Donalda Trampa (Donald Tramp) priekšvēlēšanu kampaņas biroja iespējamu slēptu sadarbību ar Krieviju secināts, ka 2016.gadā biroja darbinieki nav piedalījušies Krievijas centienos ietekmēt ASV prezidenta vēlēšanu iznākumu.

Pirmdien, 25.martā, franču ziņu aģentūra AFP vēsta, ka attiecībā uz apjomīgo federālo izmeklēšanu, kas aizsākta 2017.gada maijā, ASV prezidents mikroemuāru vietnē Twitter paudis gandarījumu par tās secinājumiem. Tos piektdien, 23.martā, ASV Kongresam nosūtījis federālais ģenerālprokurors Bils Barrs (Bil Barr).

«Slēptas sadarbības ar Krieviju nav bijis. Tiesībsargājošo iestāžu daba traucēšanas nav bijis. Tā bija pilnīga un absolūta rebilitācija,» norādījis Tramps, uz kura darbu amatā ilgā izmeklēšana daļai ASV sabiedrības likusi noraudzīties ar aizdomām.

ASV federālais ģenerālprokurors savos secinājumos par izmeklēšanu konstatējis, ka pirms 2016.gada vēlēšanām Trampa priekšvēlēšanu kampaņas birojs nav bijis iesaistīts konkurentu, Demokrātiskās partijas datortīkla uzlaušanā. Nav arī atrasta saistība ar Krievijas tolaik īstenoto dezinformācijas kampaņu ASV sociālos tīklos, ar mērķi nomelnot Demokrātiskās partijas prezidenta amata kandidāti Hileriju Klintoni (Hillary Clinton).

Ģenerālprokurors Barrs tomēr konstatējis, ka izmeklētāji ir atklājuši pierādījumus lietai par tiesībsargājošo iestāžu darba traucēšanu no Trampa priekšvēlēšanu kampaņas biroja puses. Tomēr šobrīd nav skaidrs, vai šo pierādījumu ir pietiekami daudz, lai celtu kriminālapsūdzības.

Izmeklētāju grupa ir beigusi darbu un negrasās nevienai personai izvirzīt apsūdzības.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas