ASV un Izraēla kritizē Palestīnas atzīšanu par ANO novērotājvalsti

Neskatoties uz Amerikas Savienoto Valstu (ASV) un Izraēlas iebildumiem, Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Ģenerālā asambleja pārliecinošā balsojumā atzinusi Palestīnu par ANO novērotājvalsti.

Pēc šī lēmuma pieņemšanas palestīniešiem ir visas tiesības piedalīties ANO debatēs un pievienoties tādām struktūrā, kā, piemēram, Starptautiskā krimināltiesa.

Palestīnas jaunais statuss nozīmē, ka valsts, kas pasaulē gan nav oficiāli atzīta, ir tikai viena soļa attālumā no kļūšanas par ANO dalībvalsti.

Jāatzīmē, ka par Palestīnu kā ANO novērotāju balsoja 138 valstis, tai skaitā Francija, Spānija, Beļģija, Norvēģija, Šveice, Austrija, Dānija, Turcija, Ķīna, Krievijā, Indija, Brazīlija, Dienvidāfrika un Nigērija.

Balsojumā atturējās 41 dalībvalsts, ieskaitot Apvienoto Karalisti, Austrāliju, Vāciju un Kolumbiju.

Stingru «nē» Palestīnas jaunajam statusam paudušas 9 valstis, ar ASV, Izraēlu un Kanādu priekšgalā.

Pēc lēmuma paziņošanas Palestīnas Rietumkrasta ielas piepildījuši pūļi, kas gavilējuši par jauno iespēju sevi parādīt pasaulei.

Tikmēr Palestīnas atzīšanu par ANO novērotājvalsti asi kritizējusi ASV Valsts sekretāre Hilarija Klintone (Hillary Clinton), kas šādu soli nodēvējusi par neproduktīvu. Viņa izsaka nožēlu, ka šāds lēmums pieņemts, tā kā tas tikai vēl vairāk samazināšot izredzes uz mieru starp Izraēlu un Palestīnu.

Tāpat ANO Ģenerālās asamblejas rīcību nosodījis Izraēlas sūtnis ANO, uzsverot, ka tā nekādā veidā nenākšot par labu pamieram.

Savukārt Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu (Benjamin Netanyahu) norādījis, ka ANO balsojums ir bezjēdzīgs. Pēc viņa sacītā palestīniešu pašpārvaldes prezidents Mahmuds Abass (Mahmoud Abbas) nevēloties mieru.

Tikmēr pats Abass aicinājis Ģenerālo asambleju Palestīnai izsniegt «dzimšanas apliecību», atzīstot to par neatkarīgu valsti.

Jāatzīmē, ka palestīniešu pašpārvaldei nav nekādu saistību ar Gazas joslā valdošajiem Hamas nemierniekiem, raksta BBC.

Ref: 105.105.103.4250

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas