ASV: Ķīna ir pastrādājusi genocīdu pret uiguru mazākumtautību

Ķīna tās represijās pret uiguriem un citām, lielākoties, musulmaņu tautām ir pastrādājusi genocīdu, tā par ASV valsts sekretāra Maika Pompeo (Mike Pompeo) paziņojumu vēsta britu raidorganizācija BBC.

«Uzskatu, ka šis genocīds turpinās un ka mēs esam liecinieki sistemātiskam mēģinājumam iznīcināt uigurus no Ķīnas vienpartijas valsts puses,» tā otrdien, 19.janvārī, paziņojis ASV valsts sekretārs.

Trešdien, 20.janvārī, notiek ASV prezidentu, valdības un arī ārlietu ministra funkcijas pildošā valsts sekretāra nomaiņa, tomēr arī Pompeo pēctecis amatā ir līdzīgās domās par Ķīnas rīcību.

Nākamais ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens (Antony Blinken) ir norādījis, ka tāds būtu arī viņa secinājums.

Cilvēktiesību organizācijas iepriekš paudušas uzskatu, ka Ķīna pēdējo gadu laikā ir aizturējusi līdz vienam miljonam uiguru un tur viņus, kā norādījusi pati Pekina, «pārizglītošanas nometnēs».

Raidorganizācijas BBC pētnieciskās žurnālistikas darbi liecina, ka uiguri tiek izmantoti piespiedu darbā Siņdzjanas Uiguru autonommajā reģionā. Ķīna šos pārmetumus noliedz.

Ķīna un ASV ir starp tām valstīm, kuras ir parakstījušas ANO Konvenciju par genocīda nepieļaujamību un sodīšanu par to.

Dokumentā genocīds tiek definēts kā darbības ar mērķi iznīcināt vai nodarīt garīgu kaitējumu kādai nacionālai, etniskai, rasu vai reliģiskai grupai.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas