ASV un Ķīna slēdz konsulātus strīdā par vakcīnas pētījumu zādzību ASV

Jau ilgstoši saspīlētajās attiecībās starp Vašingtonu un Pekinu vēršas plašumā strīds par iespējamu mēģinājumu Ķīnai nozagt ASV COVID-19 vakcīnas pētījumu datus. Abas valstis viena otrai ir pieprasījušas slēgt vienu konsulātu, vēsta vācu sabiedriskais medijs DW.

Pekina piektdien, 24.jūlijā, pieprasījusi, lai ASV slēdz savu konsulātu Ķīnas pilsētā Čendu. Pekina šādi atbildējusi uz Vašingtonas prasību šonedēļ slēgt Ķīnas konsulātu ASV pilsētā Hjūstonā.

Lasiet arī: ASV štats iesūdz tiesā Ķīnu par COVID-19 neapturēšanu

Ķīnas Ārlietu ministrija skaidrojusi, ka Pekinas solis ir «likumīga un vajadzīga atbilde uz neapdomīgiem pasākumiem no ASV puses».

Otrdien, 21.jūlijā, ASV valdība pieprasīja, lai 72 stundu laikā tiktu slēgts Ķīnas konsulāts Hjūstonā, vainojot Ķīnas izlūkus mēģinājumos nozagt informāciju no pētījumu centriem Teksasas štatā. ASV Tieslietu departaments nāca klajā ar apsūdzībām pret diviem Ķīnas pilsoņiem uz aizdomu pamata par kiberuzbrukumu pastrādāšanu vairākiem simtiem uzņēmumu un par mēģinājumu nozagt datus no pētījumiem, kas saistīti ar COVID-19 vakcīnas izstrādi, vēsta DW.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas