Video: ASV Kongresā iebrucis neapmierināto pūlis un ticis padzīts ar upuriem

ASV drošībniekiem Vašingtonā ir izdevies padzīt ASV prezidenta Donalda Trampa (Donald Trump) atbalstītāju pūli, kas ielauzies Kongresa ēkā, liekot amerikāņu likumdevējiem slēpties zem galdiem un bēgt no sēžu zāles, vēsta ASV ziņu aģentūra AP.

Trešdienas, 6.janvāra, vakara sadursmēs pie ASV Kapitolija un tā telpās starp iebrucēju pūli un drošībniekiem gājuši bojā četri cilvēki.

Trešdien ASV Kongresā notika sēde, lai likumdevēji apstiprinātu ASV Vēlēšanu kolēģijas lēmumu atzīt Džo Baidenu (Joe Biden) par 2020.gada prezidenta vēlēšanu uzvarētāju.

Sēdes laikā pie Kapitolija ēkas bijis sapulcējies liels skaits Baidena sāncenša, pašreizējā ASV prezidenta Donalda Trampa atbalstītāju, no kuriem daļa bijuši kaujinieciski noskaņoti un spējuši pārvarēt skaitliski mazāko policistu un apsargu pretestību.

Ielauzušies Kongresā, iebrucēji devušies meklēt amerikāņu likumdevējus, no daļa kuriem bijuši evakuēti uz citām telpām, bet daļa slēpušies, kur nu kurais.

Situācijā gausi iesaistoties ASV Nacionālai gvardei, aptuveni pusotras stundas laikā iebrucēji padzīti no Kapitolija.

Aizturēti tikuši 15 iebrucēji, vienu sievieti nošāvuši drošībnieki, un vēl trīs cilvēki miruši no pagaidām publiski neatklātiem nāves cēloņiem.

Vērtējot trešdienas trauksmainos notikumus vairāki ASV Senāta locekļi nosaukuši tos par valsts apvērsuma mēģinājumu.

Baidens uzstājies televīzijā, lai nosodītu ielaušanos Kapitolijā. Tramps savukārt izplatījis video uzrunu sociālos tīklos, kur aicinājis protestētājus pamest notikuma vietu, tomēr norādījis, ka joprojām neatzīst zaudējumu vēlēšanās, netic to iznākumam.

ASV prezidents arī paudis atbalstītājiem atzinību ar vārdiem: «Mēs jūs mīlam, jūs esat ļoti īpaši».

Kanādiešu-britu ziņu aģentūras Reuters reportāža par notikušo ar komentāru angļu valodā.

ASV raidorganizācija CNN vēsta, ka situācijas noregulēšanai Vašingtonā ieviesta komandantstunda un ka pēc tās ieviešanas naktī uz ceturtdienu, 7.janvāri, mazinājies pie Kapitolija sanākušo cilvēku skaits.

Raidorganizācija Fox News savukārt vēsta, ka sociālie tīkli Twitter un Facebook bloķējuši Trampa profilus par satura noteikumu pārkāpšanu, un brīdinājuši, ka tie varētu tikt apturēti uz ilgāku laiku.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas