ASV Kongress apstiprina Baidena uzvaru prezidenta vēlēšanās

ASV Kongress ir oficiāli apstiprinājis ASV Elektoru kolēģijas balsojumu, ar ko uzvara prezidenta vēlēšanās piešķirta bijušajam ASV viceprezidentam Džo Baidenam (Joe Biden). Procedūru izdevies pabeigt pēc tam, kad atvairīts saniknotu protestētāju iebrukums ASV Kapitolijā, vēsta ziņu aģentūra AP.

Amerikāņu federālo likumdevēju kopums apstiprinājis, ka 2020.gada 3.novembra ASV prezidenta vēlēšanās Elektoru kolēģijā par kandidātu Džo Baidenu no Demokrātiskās partijas nodotas 306 štatu elektoru balsis, bet par pašreizējo prezidentu Donaldu Trampu (Donald Trump) – 232 balsis.

Lasiet arī: Video: ASV Kongresā iebrucis neapmierināto pūlis un ticis padzīts ar upuriem

Tramps, kurš līdz šim atteicies atzīt sāncenša uzvaru, pēc ASV Kongresa balsojuma naktī uz ceturtdienu, 7.janvāri, apliecinājis, ka nodrošinās mierīgu varas nodošanu Baidenam un viņa jaunās valdības sastāvam.

«Kaut arī es absolūti nepiekrītu vēlēšanu iznākumam, un fakti apliecina mani, tomēr 20.janvārī būs mierīga [varas] nomaiņa,» tā ASV prezidenta paustais citēts paziņojumā, ko Twitter vietnē publicējis viņa pārstāvis.

20.janvārī ir gaidāma nākamā ASV prezidenta inaugurācija Baltajā namā Vašingtonā. Tikmēr šobrīd ASV galvaspilsētā ir izsludināta komandantstunda saistībā ar minētajiem nemieriem, kuros gājuši bojā četri cilvēki, vēsta AP.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas