ASV Kongress šogad piešķīris 180 miljonu ASV dolāru Baltijas valstu aizsardzībai

ASV Kongress 2022.gadā kopumā piešķīris 180 miljonu ASV dolāru Baltijas valstu aizsardzības spēju uzlabošanai, norāda Latvijas Ārlietu ministrija (ĀM).

No 31.maija līdz 2.jūnijam Latvijā viesojusies Amerikas Savienoto Valstu Kongresa padomnieku delegācija, ziņo ĀM.

Vizītes laikā Kongresa padomnieki tikās ar Ārlietu ministrijas valsts sekretāru Andri Pelšu un Ekonomisko attiecību, tirdzniecības un attīstības sadarbības direkcijas vadītāju Juri Štālmeistaru, kā arī ar Aizsardzības ministrijas valsts sekretāra vietnieku, politisko direktoru Rolandu Heniņu un Valsts prezidenta padomnieku nacionālās drošības jautājumos Jāni Kažociņu.

Tikšanos laikā tika pārrunāta drošības situācija reģionā, Krievijas izvērstā karadarbība Ukrainā un tās ietekme plašākā mērogā, kā arī ar enerģētikas drošību saistīti jautājumi.

Delegācija apmeklēja Ādažu militāro bāzi un Latvijas uzņēmumus, kas izstrādā augstākās tehnoloģijas 5G un bezpilota lidaparātu jomās.

Kongresa padomnieku vizīte tika organizēta kopīgas Baltijas valstu programmas laikā. Šādas vizītes Baltijas valstīs notiek regulāri kopš 2013.gada. Tās palīdz ASV Kongresam iepazīties ar drošības situāciju Baltijas reģionā un izprast Baltijas valstu drošības stiprināšanai nepieciešamās vajadzības.

Ik gadu ASV Kongress vērtē un piešķir finansējumu Baltijas valstu aizsardzības sektora attīstībai Baltic Security Initiative ietvaros.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas