ASV un Lielbritānija meklē atbalstu uzbrukumam Sīrijai

ANO ģenerālsekretārs Bans Kimūns

Kaut arī nav skaidru pierādījumu par ķīmisko ieroču izmantošanu Sīrijas pilsoņu karā, Amerikas Savienotās Valstis un to tuvākā sabiedrotā Lielbritānija meklē politisko atbalstu ierobežota apjoma uzbrukumam Bašara al Asada spēkiem.

Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) ķīmisko ieroču inspektori Sīrijas galvaspilsētā Damaskā kopš 26.augusta meklē pierādījumus opozīcijas spēku sniegtajām ziņām, ka prezidenta Bašara al Asada spēki 21.augustā izmantojuši ķīmiskos ieročus, laupot dzīvības ap 1 300 cilvēkiem.

Ceturtdien, 28.augustā, ANO ģenerālsekretārs Bans Kimūns aicināja dalībvalstis pagarināt inspektoru pilnvarojumu, lai tie varētu pabeigt izmeklēšanu. Tikmēr ASV prezidents Baraks Obama (Barack Obama) pavēstījis, ka ASV ir secinājušas, ka Sīrijas valdība ir īstenojusi uzbrukumu ar ķīmiskajiem ieročiem.

Viņaprāt, ierobežota apjoma trieciens al Asada spēku pozīcijām atturētu Sīrijas valdošo režīmu no atkārtotas ķīmisko ieroču izmantošanas, ziņo Yahoo! News.

Kā vēsta BBC, Lielbritānija 28.augustā centusies panākt, lai ANO Drošības padomes pastāvīgie locekļi pieņemtu rezolūciju, kurā būtu paredzēti pasākumi civiliedzīvotāju aizsardzībai Sīrijā. Taču pieņemt rezolūciju atteikusies Sīrijas sabiedrotā Krievija, norādot, ka spert šādu soli būtu pāragri.

Politisko atbalstu militāram triecienam nav guvis arī Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kamerons (David Cameron), kura parlamentā ierosinātais balsojums par britu iesaistīšanos konfliktā ticis atcelts. Pret to bijuši gan opozīcijā esošie leiboristi, gan parlamentārieši no paša Kamerona pārstāvētās Konservatīvās partijas.

Ref: 111.111.102.317

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas