ASV migrantu pieplūduma atvairīšanā izmanto zirgus un virves

ASV uz robežas ar Meksiku saskārusies ar vairākiem tūkstošiem lielākoties Haiti pilsoņu, kuri vēlas iekļūt valstī. Cenšoties atspiest cilvēku plūsmu atpakaļ, robežsargi-jātnieki nav kautrējušies sist robežpārkāpējiem ar virvi, bet Vašingtona nosodījusi šādu rīcību un organizē deportācijas lidojumus, vēsta ziņu aģentūra Reuters.

Uz robežas starp abām Ziemeļamerikas valstīm izveidojusies migrantu apmetne, kur vienubrīd mītošo cilvēku skaits sasniedzis pat 14 000. Apmetne izveidojusies zem tilta, kas savieno Meksiku ar ASV Teksasas štata robežpilsētu Delrio.

ASV iekšlietu dienesti centušies liegt ārvalstniekiem, no kuriem vairums ieradušies no dabas katastrofu vajātās Karību jūras reģiona valsts Haiti, iekļūt valstī arī ar fiziskas ietekmēšanas metodēm. Par amerikāņu mediju plaši atspoguļotu incidentu kļuvusi robežsargu-jātnieku izturēšanās pret migrantiem, kuri robežu centušies šķērsot, brienot pāri Riograndes upei.

Lasiet arī: Kaljulaida ANO līderu uzrunā iestājas par sieviešu tiesībām kā drošības, demokrātijas garantu

Bridējus sagaidot jau ūdenī, zirga mugurā sēdošie robežsargi no ASV Muitas un robežsardzes dienesta, situši cilvēkiem ar virvi un gāzuši viņus zemē, raujot aiz drēbēm. Pēc notikušā vairāki darbinieki tikuši atstādināti. Trešdien, 22.septembrī, ASV viceprezidente Kamala Herisa (Kamala Harris) informējusi dienesta vadību, ka visiem robežsargiem «pret cilvēkiem ir jāattiecas ar cieņu, humāni un saskaņā ar mūsu likumiem un mūsu vērtībām».

Vienlaikus atbildīgās iestādes organizē migrantu deportācijas lidojumus, lai valstī patvaļīgi iekļuvušos nogādātu atpakaļ dzimtenē. Kopš svētdienas, 19.septembra, no ASV ir deportēti vairāk nekā 500 haitieši, bet vairākiem tūkstošiem tiek pārbaudīti dokumenti tālāku imigrācijas lēmumu pieņemšanai, vēsta Reuters.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas