ASV neatbalstīs Turcijas militāru operāciju Sīrijā

Amerikāņu karavīri netiks iesaistīti militārā operācijā Sīrijas ziemeļaustrumos, ko plāno īstenot Vašingtonas NATO sabiedrotā valsts Turcija, tā pavēstījusi Amerikas Savienoto Valstu (ASV) valdība.

ziņo vācu sabiedriskais medijs Deutsche Welle, svētdienas, 6.oktobra, paziņojums no Vašingtonas puses, kas paredz arī amerikāņu spēku pārvietošanu prom no kara plosītās Sīrijas ziemeļaustrumiem, veikts saistībā ar Turcijas plāniem ar tanku un karaspēka palīdzību izveidot «drošības zonu» gar Sīrijas robežu ar Turciju.

Operācija tiks veiks saskaņā ar augustā noslēgtu vienošanos starp ASV un Turciju par šādas zonas izveidi. Abām NATO sabiedrotajām gan ir domstarpības par to, cik dziļi Sīrijā šādai zonai būtu jāiestiepjas.

Vēl par šo tematu: Sīrijā aizturēti vai bezvēsts pazuduši 100 000 cilvēku, atklāj ANO

Neapmierinātību ar ASV lēmumu pauduši kurdu kaujinieku vadītie Sīrijas Demokrātiskie spēki, ar kuriem ASV sadarbojušās cīņā pret teroristisko grupējumu Islāma valsts, bet kuri ir nesamierināmi Turcijas pretinieki. Tie brīdinājuši, ka Vašingtonas solis kaitēs cīņai pret teroristiem attiecīgajā Sīrijas reģionā.

Kurdu spēki paziņojuši, ka ASV rīcība arī pieļaus «Turcijas iebrukumu Sīrijas ziemeļos un austrumos».

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas