ASV nepiekāpjas sabiedroto lūgumiem palikt Afganistānā pēc Taliban gala termiņa

G7 Rietumu lielvalstu galotņu sanāksmē par rietumnieku un sabiedroto afgāņu evakuāciju no Afganistānas ASV prezidents Džo Baidens (Joe Biden) par spīti kolēģu lūgumiem paturēt ASV karaspēku ilgāk par 31.augustu noraidījis šādu iespēju, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Otrdien, 24.augustā, notikušajā attālinātajā galotņu sanāksmē Baidens skaidrojis, ka no Kabulas lidostas, kas ir pēdējā ASV karaspēka kontrolētā teritorija Dienvidāzijas valstī, kopš 14.augusta ir evakuēti 70 700 cilvēki.

Lasiet arī: Afganistānā tuvojas evakuācijas gala termiņš, G7 līderi cenšas vienoties par rīcību

ASV iepriekš vienojušās ar Afganistānā pie varas nākušo Taliban, ka Vašingtona izvedīs savus spēkus no valsts līdz 31.augustam, un tas ir jau otrais termiņš. Pirmais saskaņā ar 2020.gada Dohas vienošanos starp ASV valdību un Taliban bija maijā un netika ievērots. ASV prezidents gan piekritis, ka atlikušajā nedēļā līdz termiņa beigām evakuāciju veiksmīga pabeigšana būs atkarīga no tā, vai grupējums turpinās sadarboties ar Vašingtonu, vēsta The Guardian.

Taliban pārstāvis britu raidorganizācijai BBC savukārt sacījis, ka arī pēc termiņa beigām un Kabulas lidostas nonākšanas grupējuma kontrolē ārvalstnieki un iedzīvotāji vajadzīgajiem dokumentiem varēs izbraukt no valsts parastos lidsabiedrību pasažieru reisos.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas