ASV noteic paaugstinātu gatavību 8 500 karavīriem saistībā ar Krievijas saspīlējumu

ASV Aizsardzības ministrija ir noteikusi paaugstinātu gatavību 8 500 militārpersonām, kuras varētu nosūtīt uz Eiropu iesaistīšanai NATO reaģēšanas spēkos saistībā ar bažām, ka Krievija var drīzumā spert militārus soļus pret Ukrainu. Maskava noliedz, ka plānotu šādi rīkoties, vēsta amerikāņu ziņu aģentūra AP.

Pirmdien, 24.janvārī, Pentagona preses sekretārs Džons Kirbijs (John Kirby) paziņojis, ka aptuveni 8 500 militārpersonas, kuras šobrīd atrodas ASV, varētu tikt nosūtītas nevis uz Ukrainu, bet uz NATO dalībvalstu teritoriju Austrumeiropā.

ASV aizsardzības resora solis, kas, kā raksta AP, sperts pēc ASV prezidenta Džo Baidena (Joe Biden) rīkojuma, saskaņots ar citu NATO dalībvalstu valdību pasākumiem, lai palielinātu NATO aizsardzības spējas Austrumeiropas un Baltijas valstīs. Piemēram, Dānija apņēmusies nosūtīt uz Lietuvu fregates militāro kuģi un F-16 tipa militārās lidmašīnas, Spānija apņēmusies nosūtīt četrus iznīcinātājus uz Bulgāriju un trīs kuģus uz Melno jūru, lai piedalītos NATO jūras spēku mācībās, savukārt Francija paudusi gatavību nosūtīt militārpersonas uz Rumāniju.

Lasiet arī: Vācijā par Putina cieņas izteikumiem atkāpjas kara flotes virspavēlnieks

Militārā alianse NATO nav pieņēmusi lēmumu dot rīkojumu, lai tiktu aktivizēti tās reaģēšanas spēki, kur ietilpst ap 40 000 militārpersonu no vairākām valstīm. ASV Aizsardzības ministrijas preses pārstāvis norādījis: «Šāds aicinājums ir NATO ziņā. (..) No savas puses mēs gribējām būt droši, ka mēs būtu gatavi, ja šāds aicinājums tiktu pausts,» sacījis Kirbijs.

Tikmēr Krievija, uz kuras atturēšanu no militāras agresijas pret Ukrainu ir vērstas visas šīs darbības, norādījusi, ka gaida rakstisku ASV atbildi uz Maskavas izvirzītajām prasībām par NATO spēku klātbūtnes samazināšanu, pēc krievu amatpersonu teiktā, jaunajās alianses dalībvalstīs. Maskava vēlas arī saņemt ASV valdības solījumu par Ukrainas un Gruzijas neuzņemšanu NATO. Kā otrdien, 25.janvārī, sacījis Kremļa preses pārstāvis, Krievijas vadība savu pozīciju noformulēs tikai pēc rakstiskas atbildes saņemšanas no ASV, vēsta Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas