ASV notiesā policistu par afroamerikāņa Floida slepkavību

Tiesa ASV atzinusi Mineapoles pilsētas policistu par vainīgu afroamerikāņa Džordža Floida (George Floyd) slepkavībā 2020.gadā, kas pērn izraisīja plašas protesta akcijas ASV pilsētās, vēsta britu raidorganizācija BBC.

2020.gada 25.maijā Mineapolē, Minesotas štatā policija, reaģējot uz veikala pārdevēja izsaukumu par norēķināšanos ar, iespējams, viltotu naudu aizturēja Džordžu Floidu. Vīrietis pretojās ievietošanai policijas auto un pēc cīkstēšanās ar likumsargiem tika noguldīts zemē ielas malā. Viens no policistu četrotnes Dereks Šovins (Derek Chauvin) uzspiedās ceļgalu uz aizturētā kakla un šādi tupēja deviņas minūtes. Floids zaudēja samaņu un pēcāk tika atzīts par mirušu.

Lasiet arī: ASV pilsētas atceļ komandantstundu, protesti turpinās

Aculiecinieki dokumentēja notiekošo video materiālā, kas pēcāk strauji izplatījās internetā un aizsāka protesta akciju un huligānisma aktu vilni daudzās ASV pilsētās, neapmierinātiem iedzīvotājiem vēršoties pret pārmērīga spēka lietošanu pret tumšādainiem aizturētajiem un atbildības trūkumu policijas darbā.

Otrdien, 20.aprīlī, tiesa atzinusi Šovinu par vainīgu trīs apsūdzībās: otrās pakāpes slepkavībā, trešās pakāpes slepkavībā un slepkavībā bez iepriekšēja nodoma. Soda apmēru tiesa paziņos pēc aptuveni diviem mēnešiem, vainīgajam draud vairākus desmitus gadu ilgs cietumsods. Gaidāms, ka Šovins spriedumu pārsūdzēs.

Floida ģimenes advokāts Bens Kramps (Ben Crump) nosaucis notiesājošo spriedumu par pagrieziena punktu ASV vēsturē, ziņo BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas