ASV Pārstāvju palāta nosoda Ķīnas cilvēktiesību pārkāpumus pret uiguriem

ASV parlamenta Pārstāvju palāta pieņēmusi likumprojektu, kas paredz vērsties pret Ķīnu saistībā ar tās vēršanos pret uiguru kopienu un tādējādi pieļautajiem cilvēktiesību pārkāpumiem, informē BBC.

Likumprojekts arī paredz īpašas sankcijas pret atsevišķām personām Ķīnas valdībā.

To vēl nepieciešams apstiprināt ASV Senātam un prezidentam Donaldam Trampam (Donald Trump).

Ķīna likumprojektu jau nosaukusi par «pretīgu iejaukšanos» un noliedz vēršanos pret minoritātēm tās teritorijā, bet uiguru tiesību aizstāvji apsveikuši tā pieņemšanu Pārstāvju palātā, to nodēvējot par svarīgu ziņu Ķīnai.

Likumprojekts pieņemts dažas dienas pēc tam, kad Tramps apstiprinājis likumu, kas atbalsta demokrātijas aizstāvjus Honkongā un kas arī izpelnījies Ķīnas kritiku.

BBC žurnālisti apgalvo, ka, ja arī likums uiguru atbalstam tiks pieņemts, tas būs nozīmīgākais starptautiskais solis, lai nosodītu Ķīnas represijas pret uiguriem un citām musulmaņu minoritātēm tās teritorijā.

Likumprojekts nosoda Ķīnas piekopto sistēmisko uiguru diskrimināciju, kas liedz tiem pilsoniskās un politiskās brīvības, tajā skaitā tiesības uz vārda brīvību, savas ticības piekopšanu, brīvu pārvietošanos un taisnīgu tiesu.

Lasiet arī: Ķīna ievieš sankcijas pret ASV organizācijām

Pārstāvju palātā pieņemtajā dokumentā pieprasa Ķīnai nekavējoties slēgt nometnes, kurās notiek tā sauktā uiguru «pārmācīšana», un cienīt starptautiski atzītās cilvēktiesību normas.

Ķīnas varas iestādes apgalvo, ka uiguri tiek izglītoti arodapmācības centros, lai cīnītos ar reliģisko radikālismu. Tomēr pierādījumi liecina, ka uiguri tiek aizturēti tikai par savas ticības piekopšanu, piemēram, galvassegas nēsāšanu. Tāpat Ķīna musulmaņu bērnus nošķir no to ģimenēm.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas