ASV pauž atbalstu Lietuvai tās asajā strīdā ar Ķīnu

Pēc Ķīnas lēmuma saraut diplomātiskās attiecības ar Lietuvu saistībā ar Viļņas lēmumu pastiprināt sadarbību ar Taivānu ASV paziņojušas, ka šajā strīdā nostājas Lietuvas pusē, vēsta ASV valsts medijs Amerikas Balss.

Aizvadītajā vasarā Lietuva kā pirmā valsts Eiropā atļāva savā galvaspilsētā atvērt Taivānas diplomātisko pārstāvniecību. Tas sadusmojis Ķīnu, kas Taivānu uzskata par savas valsts daļu.

Trešdien, 15.septembrī, Lietuvas ārlietu ministrs Gabrielis Landsberģis (Gabrielius Landsbergis) viesojies Vašingtonā, kur ticies ar ASV valsts sekretāru Entoniju Blinkenu (Antony Blinken).

Lasiet arī: Lietuva domstarpībās ar Ķīnu atsauc savu vēstnieci no Pekinas uz pārrunām

«Lietuva un ASV ir ļoti cieši partneri NATO,» sacījis ASV diplomātiskā dienesta vadītājs. «Mēs kopīgi iestājamies par kolektīvo aizsardzību un drošību. Mēs iestājamies pret ekonomiska apdraudējuma izrādīšanu, tostarp pret to, ko izrāda Ķīna.»

Amerikas Balss vēsta, ka trešdien bija arī ANO starptautiskā demokrātijas diena. Lietuvas ārlietu ministrs Vašingtonā sacījis, ka ir simboliski, ka šajā dienā NATO sabiedrotie apliecina «apņēmību aizstāvēt demokrātiju, brīvību un cilvēktiesības visā pasaulē.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas