ASV paziņo par daļas Vācijā izvietotā karaspēka pārvietošanu uz Poliju

Polijas prezidents Andžejs Duda (pa kreisi) un ASV prezidents Donalds Tramps

ASV prezidents Donalds Tramps (Donald Trump) norādījis, ka daļa no Vācijā izvietotajiem amerikāņu karavīriem tiks pārvietoti uz Poliju, vēsta Polijas valsts radio Polskie Radio.

Trešdien, 24.jūnijā, Vašingtonā notikušas sarunas starp Trampu un Polijas prezidentu Andžeju Dudu (Andrzej Duda). Tās bijušas saistībā ar abu valstu vadītāju 2019.gadā parakstītu deklarāciju, saskaņā ar kuru ASV apņēmās Polijā papildus izvietot 1 000 militārpersonu.

«Mēs, visticamāk, viņus pārvietosim no Vācijas uz Poliju,» preses konferencē pēc sarunām sacījis ASV prezidents. «Mēs samazināsim savus spēkus Vācijā. Daļa dosies mājup, bet daļa dosies uz citām vietām. Bet Polija būs viena no šīm citām vietām, citām vietām Eiropā. (..)

Domāju, ka šādi tiek dots ļoti stiprs signāls Krievijai.»

Iepriekš jūnijā Tramps norādījis, ka ASV samazinās savu militāro klātbūtni Vācijā par 9 500 karavīriem tā, lai Eiropas valstī paliktu 25 000 amerikāņu militārpersonu. Dudas vizīte ASV notikusi nedēļā, kad viņš vēlēšanās cīnīsies par otro amata pilnvaru termiņu. Polijas prezidenta vēlēšanas notiks svētdien, 28.jūnijā, vēsta Polskie Radio.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas