ASV paziņo par «Islāma valsts» vadoņa nāvi Sīrijā

Abu Bakrs al Baghdadi

Sīrijā bēguļojošais teroristiskā grupējuma «Islāma valsts» galva Abu Bakrs al Baghdadi izdarījis pašnāvību ASV militāras operācijas laikā, tā pavēstījusi Vašingtona.

Kā raksta britu sabiedriskais medijs BBC, svētdien, 27.oktobrī, par Sīrijas ziemeļrietumos veiktās operācijas iznākumu pavēstījis ASV prezidents Donalds Tramps (Donald Tramp). Viņš skaidrojis, ka irākiešu izcelsmes militārists al Baghdadi no vajātājiem iebēdzis kādā tunelī un detonējis sprāgstvielu vesti, kas bijusi viņam mugurā.

Teroristu grupējuma «Islāma valsts» vadonis plašākai sabiedrībai kļuva zināms 2014.gadā, kad pasludināja kalifāta valsts izveidi plašos apvidos Irākas un Sīrijas teritorijā un organizēja cilvēktiesību pārkāpumiem un necilvēcīgām represijām bagāta režīma pastāvēšanu.

Eiropā «Islāma valsts» uzņēmusies atbildību par virkni masu teroraktu, kā, piemēram, 2015.gada Parīzes teroraktiem, kuros tika nogalināti 138 cilvēki.

«Viņš mira kā suns, viņš mira kā gļēvulis», pavēstījis Tramps un norādījis, ka operācijā nav kritusi neviena ASV militārpersona.

ASV prezidenta paziņojums un preses konference video angļu valodā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas