ASV pēc priekšvēlēšanu skrējiena norisinās prezidenta vēlēšanas

Vēlēšanu iecirknis Vašingtonā, ASV

ASV otrdien, 3.novembrī, ir galvenā un noslēdzošā prezidenta vēlēšanu diena. Vadošie kandidāti ir pašreizējais ASV prezidents Donalds Tramps (Donald Trump) un bijušais ASV viceprezidents Džo Baidens (Joe Biden), vēsta amerikāņu ziņu aģentūra AP.

Saspringta priekšvēlēšanu kampaņa starp demokrātu Baidenu un republikāni Trampu turpinājās līdz pat pirmdienas, 2.novembra, vakaram, kad abi kandidāti uzstājās savos pēdējos priekšvēlēšanu mītiņos.

Kā Trampa, tā Baidena priekšvēlēšanu kampaņas biroji pauž pārliecību, ka ir ceļā uz uzvaru, ko nodrošinās vismaz 270 ASV Vēlēšanu kolēģijas balsis, proporcionāli pārstāvot ASV štatus.

Situācijā, kad ASV saglabājas augsta saslimstība ar vīrusu COVID-19, daudzi vēlētāji ir izmantojuši iespēju balsot iepriekš pa pastu. Šeit lielāku aktivitāti izrādījuši reģistrētie demokrātu vēlētāji, kuru balsu īpatsvars iepriekšējā balsošanā bijis 45,1%. Republikāņu partijas reģistrēto vēlētāju pasta balsojumā bijis mazāk – 30,2%, tādēļ pašreizējais ASV prezidents bijis sevišķi aktīvs vēlētāju uzrunātājs pēdējā mēneša laikā.

Pēdējā priekšvēlēšanu kampaņas dienā viņš uzstājies piecos mītiņos, paviesojoties Ziemeļkarolīnas, Pensilvānijas, Viskonsinas un Mičiganas štatā, vēsta AP.

Interesanti, ka līdztekus populārākajiem amata kandidātiem amerikāņu vēlētājiem ir izvēle balsot par vēl diviem – ASV Zaļās partijas kandidātu Hoviju Hokinsu (Howie Hawkins) un Džo Jorgensenu (Jo Jorgensen) no Libertārisma partijas, kuriem gan netiek prognozētas iespējas cīnīties kaut vai par otro vietu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas