ASV piesaka spēku izvešanu no Sīrijas, uzvaru pār «Islāma valsti»

Amerikas Savienoto Valstu prezidents Donalds Tramps (Donald Trump) ir paziņojis par visa ASV karaspēka izvešanu no Sīrijas, uzskatot, ka Tuvo Austrumu valstī, ko turpina plosīt pilsoņu karš, ir izdevies uzveikt teroristisko grupējumu «Islāma valsts».

Kā ceturtdien, 20.decembrī, vēsta amerikāņu ziņu aģentūra AP, Sīrijas pilsoņu karā ASV iesaistījās 2014.gadā ar gaisa uzlidojumiem, bet sauszemes spēkus valstī ieveda 2015.gadā ar mērķi cīnīties pret «Islāma valsti» un apmācīt Sīrijas opozīcijas spēkus. Šobrīd valstī izvietotas 2 000 amerikāņu militārpersonas, lielākoties – militārie instruktori.

Vadoša ASV valdības amatpersona, kura vēlējusies palikt anonīma, skaidrojusi, ka Tramps savā lēmumā balstījies uz pārliecību, ka ASV karaspēka uzdevums Sīrijā bijis apkarot «Islāma valsti», kas šobrīd Sīrijā kontrolē aptuveni vienu procentu no teritorijas, ko grupējums kontrolēja savas ietekmes augstākajā punktā.

Šis lēmums atbilst ASV prezidenta priekšvēlēšanu solījumam par karavīru izvešanu no Sīrijas, taču ASV Kongresā un militārajās struktūrās tas uztverts ar dalītām jūtām, pastāvot uzskatam, ka «Islāma valsts» var pārgrupēties un atkal kļūt par nopietnu, destruktīvu spēku.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas