ASV pilsētas atceļ komandantstundu, protesti turpinās

ASV virkne pilsētu ir atcēlušas komandantstundas pārvietošanās pulcēšanās ierobežojumus. Pilsētās turpinājušās masveidīgas protesta akcijas afroamerikāņa Džordža Floida (George Floyd) piemiņai un iestājoties policijas darba stingrāku kontroli, vēsta vācu raidsabiedrība DW.

Cenšoties mazināt spriedzi starp tiesībsargājošām iestādēm un masveida protesta akciju dalībniekiem, svētdien, 7.jūnijā, Ņujorkas un Čikāgas pašvaldības atcēlušas komandantstundu, kas bijusi spēkā kopš 30.maija.

«Es pieņēmu lēmumu izbeigt komandantstundu. Un, godīgi sakot, es ceru, ka tā ir pēdējā reize, kad mums Ņujorkā kādreiz būs vajadzīga komandantstunda,»

tā pavēstījis Ņujorkas mērs Bils de Bleizio (Bill de Blasio).

Ņujorka un Čikāga sekojušas citām ASV lielpilsētām, kā, piemēram, Losandželosai, Vašingtonai un Atlantai, kas savu komandantstundu atcēlušas sestdien, 6.jūnijā, cenšoties nomierināt protestētājus.

Nedēļas nogalē valstī turpinājušies vērienīgi un protesta gājieni un mītiņi, kur to dalībnieki skandējuši saukļus «Melnādaino dzīvībām ir nozīme» un «Džordžs Floids», vēsta DW.

Tieši neapbruņotā afroamerikāņa Floida nāve nāve Mineapoles pilsētā policijas aizturēšanas laikā maija beigās aizsāka apjomīgas protesta akcijas, arī marodierisma un grautiņu vilni vairākos desmitos ASV pilsētu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas