ASV policistam, Džordža Floida slepkavam, piespriež ilgu cietumsodu

Tiesa ASV sodījusi policistu, kurš 2020.gadā nogalināja afroamerikāni Džordžu Floidu (George Floyd), kam sekoja plašs protesta akciju vilnis, ar 22 gadus ilgu brīvības atņemšanu, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Spriedums Minesotas štata Henepinas apgabala tiesā pasludināts piektdien, 25.jūnijā. Mineapoles bijušais policists Dereks Šovins (Derek Chauvin) noklausījās sprieduma nolasīšanu divus mēnešus pēc tam, kad tiesas piesēdētāji viņu atzina par vainīgu trīs apsūdzībās, kas saistītas ar Floida nāvi.

«Daļa no Mineapoles Policijas pārvaldes apņemšanās ir dot pilsoņiem «balsi un cieņu»», sprieduma pamatojumā skaidrojis tiesnesis Pīters Kehils (Peter Cahill). «Šovina kungs tā vietā, lai pildītu Mineapoles Policijas pārvaldes uzdevumu, pret Floidu kungu izturējās bez cieņas un liedza viņam cieņu, kas pienākas visiem cilvēkiem un ko viņš noteikti būtu sniedzis arī draugam vai kaimiņam.»

Lasiet arī: ASV bombardē militārus grupējumus Irākā un Sīrijā

BNN jau vēstīja, ka 2020.gada 25.maijā Mineapolē, Minesotas štatā policija, reaģējot uz veikala pārdevēja izsaukumu par norēķināšanos ar, iespējams, viltotu naudu aizturēja Džordžu Floidu. Vīrietis pretojās ievietošanai policijas auto un pēc cīkstēšanās ar likumsargiem tika noguldīts zemē ielas malā. Viens no policistu četrotnes Dereks Šovins uzspiedās ceļgalu uz aizturētā kakla un šādi tupēja deviņas minūtes. Floids zaudēja samaņu un pēcāk tika atzīts par mirušu.

Aculiecinieki dokumentēja notiekošo video materiālā, kas pēcāk strauji izplatījās internetā un aizsāka protesta akciju un huligānisma aktu vilni daudzās ASV pilsētās, neapmierinātiem iedzīvotājiem vēršoties pret pārmērīga spēka lietošanu pret tumšādainiem aizturētajiem un atbildības trūkumu policijas darbā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas