ASV prezidenta bijušam advokātam piespriež cietumsodu

Amerikāņu advokāts Maikls Koens

Tiesa Ņujorkā ir notiesājusi Amerikas Savienoto Valstu prezidenta Donalda Trampa (Donald Trump) bijušo personīgo advokātu par priekšvēlēšanu kampaņas regulējuma pārkāpšanu, sodot advokātu ar trīs gadus ilgu brīvības atņemšanu.

Kā vēsta amerikāņu raidorganizācija CBS, tiesa spriedumu pieņēmusi trešdien, 12.decembrī. Tā atzinusi juristu Maiklu Koenu (Michael Cohen) par vainīgu apsūdzībās, kas saistītas ar priekšvēlēšanu kampaņas finansēšanas normu pārkāpšanu. Pārkāpumi ir saistīti ar maksājumiem, kas veikti sievietēm, kuras apgalvo, ka viņām ir bijuši slēpti romāni ar Trampu.

Ņujorkas Dienvidu apgabala prokuratūra savukārt paziņojusi, ka ASV uzņēmums, kam pieder slavenību dzīves žurnāls National Enquirer, «atzinies, ka ir samaksājis 150 000 ASV dolāru [132 000 eiro] (..), lai panāktu, ka sieviete nepublisko apgalvojumus, kas būtu varējuši kaitēt kandidātam.»

Šajā lietā ir runa par «klusēšanas naudu» bijušai žurnāla Playboy modelei Kārenai Makdugalai (Karen McDougal).

Līdz ceturtdienas, 13.decembra, rītam ASV prezidents minēto tiesas spriedumu nav komentējis.

Koens, kurš iepriekš savās liecībās bijis pretrunīgs, novembra beigās atzina savu vainu apsūdzībā par nepatiesu ziņu sniegšanu ASV Kongresam saistībā ar Trampa uzņēmuma būvniecības ieceri Maskavā. Advokāts pratināšanā atzinis, ka mānījies, sakot, ka sarunas par projekta īstenošanu noslēgušās 2016.gada janvārī, tātad ASV prezidenta vēlēšanu gada sākumā, raksta ABC News.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas