ASV prezidenta vēlēšanās gaidāma cīņa starp Baidenu un Trampu

ASV prezidents Donalds Tramps (pa kreisi) un amata kandidāts Džo Baidens

ASV no cīņas par Demokrātiskās partijas prezidenta amata nomināciju ir izstājies Bērnijs Sanderss (Bernie Sanders). Viņš ir piekāpies kandidāta Džo Baidena (Joe Biden) priekšā, kurš atlicis vienīgais sāncensis iepretim republikāņu prezidentam Donaldam Trampam (Donald Trump), vēsta amerikāņu ziņu aģentūra AP.

«Ceļš uz uzvaru ir burtiski neiespējams,» tā trešdien, 8.aprīlī, uzrunājot savus atbalstītājus paziņojis Vermontas štata senators Sanderss, kurš sevi raksturo kā demokrātisku sociālistu.

«Ja es uzskatītu, ka mums ir realizējams ceļš uz nomināciju [no Demokrātiskās partijas], tad es noteikti turpinātu kampaņu, tomēr tāda vienkārši nav».

Sandersam izstājoties no cīņas, Demokrātiskās partijas vienīgā kandidāta nominācija uz ASV prezidenta amatu 2020.gada rudenī gaidāmās vēlēšanās pienākas bijušajam ASV viceprezidentam Džo Baidenam (Joe Biden).

Ja vēlēšanas notiks kā paredzēts, amerikāņu vēlētājiem 3.novembrī būs jāizvēlas starp Baidenu no demokrātu nometnes un pašreizējo prezidentu Donaldu Trampu no republikāņiem.

Abus politikas smagsvarus vieno septiņdesmitgadnieka vecums, tomēr tiem ir krasi atšķirīgi uzskati par tādām jomām kā veselības aprūpe, rīcība klimata pārmaiņu apstākļos, ārpolitika un prezidenta loma valsta pārvaldē, ziņo AP.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas