Putina-Baidena sarunā nepanāk Ukrainas saspīlējuma mazinājumu

ASV prezidentam Džo Baidenam (Joe Biden) un Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam tiekoties tālsarunā, puses nav vienojušās par saspīlējuma mazināšanu, ko Austrumeiropā izraisījusi Krievijas armijas vienību sapulcināšana Ukrainas robežas tuvumā, vēsta amerikāņu ziņu aģentūra AP.

Otrdienas, 7.decembra, tikšanās reizē, kas notikusi video tālsarunas veidā, ASV prezidents savam kolēģim norādījis, ka, ja Krievija iebruks Ukrainā, tad pret Krieviju tiks vērstas sāpīgas sankcijas, kas nodarīs kaitējumu tās tautsaimniecībai. Pēc mediju acīm slēptās sarunas Krievijas prezidenta ārlietu padomnieks Jurijs Ušakovs atstāstījis, ka arī Putins bijis tiešs un sacījis: «Krievijas karaspēks ir savā teritorijā, un viņi nevienu neapdraud.»

Lasiet arī: Ukraina aicina Rietumus atturēt Krieviju no jaunas agresijas, Krievija neizpratnē

Pašreizējais saspīlējums attiecībās starp Krieviju un Ukrainu, kas pamatā saistīts ar aplēsēm, ka Krievijā Ukrainas robežas tuvumā izvietotas ap 100 000 krievu militārpersonu, tiek uzskatīts par nopietnāko, kāds bijis kopš 2015.gada. Tolaik Krievija īstenoja militāru spiedienu uz Ukrainu tās austrumu daļā, lai panāktu Minskas miera līguma parakstīšanu. Maza apjoma karadarbība gar frontes līniju Ukrainas austrumos gan turpinās joprojām, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

«Lai arī ASV prezidents runāja par iespējamām sankcijām, mūsu prezidents uzsvēra, kas ir vajadzīgs Krievijai,» preses pārstāvjiem sacījis Putina padomnieks. «Sankcijas nav kaut kas jauns, tās ir bijušas spēkā ilgu laiku, un tām nebūs ietekmes.» Krievijas prezidents sarunā centies panākt garantijas no ASV puses, ka militārā alianse NATO nekad neuzņems Ukrainu kā dalībvalsti, taču ASV nevēsta, ka Baidens būtu devis šādas garantijas. ASV prezidentam ceturtdien, 9.decembrī, ir gaidāma saruna arī ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski, vēsta AP.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas