ASV prezidents distancējas no personiskā advokāta noziegumiem

Notiesātais jurists Maikls Koens (pa kreisi) un ASV prezidents Donalds Tramps

Reaģējot uz amerikāņu advokāta Maikla Koena (Michael Cohen) notiesāšanu par priekšvēlēšanu kampaņas noteikumu pārkāpšanu, viņa bijušais klients, šobrīd Amerikas Savienoto Valstu prezidents Donalds Tramps (Donald Trump) ir noliedzis, ka būtu saistīts ar advokāta pārkāpumiem.

Koens ir Trampa bijušais personiskais advokāts, kurš šonedēļ Ņujorkā notiesāts uz trim gadiem cietumā par virkni apsūdzību, tostarp par priekšvēlēšanu kampaņas finansēšanas noteikumu pārkāpšanu. Tiesa par kampaņas finansējumu uzskatījusi slēptus maksājumus divām sievietēm, kuras apgalvo, ka tām savulaik bijusi dēka ar Trampu.

ASV prezidents ceturtdien, 13.decembrī, Twitter vietnē skaidrojis: «Es neesmu darījis neko pretlikumīgu attiecībā uz kampaņas finansēšanas likumiem, pat ja tie šeit attiecas, jo tas nebija kampaņas finansējums. Koens bija vainīgs daudzās ar mani nesaistītās apsūdzībās, bet viņš atzina [vainu – BNN] kampaņas apsūdzībās, kurām nebija krimināltiesību raksturs un kurās viņš pat visticamāk nebija vainīgs civiltiesību jomā.»

Koens sākotnēji noliedzis viņam inkriminētos pārkāpumus, bet šovasar atzinis savu vainu astoņās apsūdzībās.

Tramps ceturtdien vērtējis, ka viņa bijušais advokāts piekritis apsūdzībām, «lai darītu kaunu prezidentam un saņemtu ievērojami samazinātu cietumsodu».

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas