ASV rietumos no ugunsgrēkiem evakuējas pusmiljons cilvēku

Fīniksa, Oregona, ASV

ASV rietumu daļā šobrīd plosās vairāk nekā simts mežu un apdzīvotu vietu ugunsgrēku. Oregonas štatā dzīvesvietas bijuši spiesti atstāt vairāk nekā 500 000 cilvēku, tā citējot varasiestāžu pausto, vēsta britu ziņu portāls BBC.

Ugunsgrēku izplatību ir pastiprinājis neierasti karsts un sauss vējš. Notiek izmeklēšanas, lai noskaidrotu, vai daļa ugunsnelaimju nav apzinātas dedzināšanas rezultāts. Mežu un apdzīvotu vietu ugunsgrēki augustā un septembrī ASV rietumu štatos ir izdedzinājuši kopumā 1,8 miljonus hektāru lielas platības, aplēsis ASV Nacionālais Starpresoru Ugunsdzēsības centrs.

Visvairāk ir cietuši Kalifornijas, Vašingtonas un Oregonas štati. Kalifornijā plašie ugunsgrēki ir prasījuši 10 cilvēku dzīvības.

Ceturtdienas, 10.septembra, vakarā Oregonas Ārkārtas situāciju reaģēšanas pārvalde paziņojusi, ka no savām dzīvesvietām evakuējušies vairāk nekā 10% no štata iedzīvotāju kopskaita, kas ir 4,2 miljoni.

«Nekad iepriekš neesam redzējuši tik plašus nekontrolētus ugunsgrēkus visā štatā,»

komentējusi Oregonas štata gubernatore Keita Brauna (Kate Brown). «Šī nebūs vienīgā reize. Diemžēl šis ir nākotnes priekšvēstnesis. Mēs saskaramies ar akūtu klimata pārmaiņu ietekmi.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas