ASV satraukta par kanādiešu tālbraucēju rīcību uz stratēģiska robežas tilta

Kanādas un ASV aktīvākais sauszemes kravas transporta mezgls uz abu valstu robežas ir Vēstnieka tilts. Kanādā protestējošie kravas automašīnu šoferi ir bloķējuši satiksmi uz šī tilta, pieprasot Kanādas valdībai atcelt prasību kravas furgonu pārrobežu šoferiem būt vakcinētiem pret kovidu, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Tā sauktajai «Brīvības konvoja» protesta akcijai Kanādas galvaspilsētā Otavā iestiepjoties trešajā nedēļā un pagaidām nedodot neapmierināto šoferu un viņu atbalstītāju prasīto rezultātu, pirmdien, 7.februārī, kravas furgonu rindas sākts izvietot uz četru joslu Vēstnieka tilta. Tam ir stratēģiska nozīme gan Kanādas, gan ASV ekonomikā un rūpniecībā. Kopš pirmdienas kanādiešu tālbraucēji ar kravas furgoniem aizšķērsojuši arī kustību divos mazākos robežpunktos Kanādas Albertas un Manitobas provincē.

Lasiet arī: Tālbraucēju protestu dēļ Kanādas galvaspilsētā izsludina ārkārtējo stāvokli

Ceturtdien, 10.februarī, ASV iekšlietu ministrs Alehandro Majorkass (Alejandro Mayorkas) un satiksmes ministrs Pīts Būtidžedžs (Pete Buttigieg) aicinājuši Kanādas valdību: «Izmantot federālās pilnvaras, lai atrisinātu šo situāciju uz mūsu kopējās robežas». Vienlaikus «ASV un Kanādas robežas un muitas iestādes ļoti steidzami strādā, lai nodrošinātu nepārtrauktu preču un pakalpojumu plūsmu pāri mūsu starptautiskajai robežai, izmantojot alternatīvus sauszemes maršrutus, kā arī gaisa un jūras [transporta] iespējas,» teikts Baltā nama paziņojumā.

Kanādas valdības ministri, kuri pagaidām neiesaistās sarunās ar «Brīvības konvoja» pārstāvjiem, nosaukuši ceļu bloķēšanu par nelikumīgu rīcību un aicinājuši protestētājus doties mājās. Vinzoras pilsētā, kas atrodas robežas Kanādas pusē pie Vēstnieka tilta, pašvaldība paudusi gatavību organizēt protestētāju pārvietošanu piespiedu kārtā, ja no tiesas saņems attiecīgās pilnvaras, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas