Šaušana ASV skolā paņem 21 dzīvību

ASV kāds jaunietis ar šaujamieroci pastrādājis slepkavības pamatskolā, atņemot dzīvību 21 cilvēkam, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Uzbrukumi notikuši otrdien, 24.maijā, ASV dienvidos – Jūvoldes apdzīvotajā vietā, Teksasas štatā. Saskaņā ar Teksasas gubernatora Rolanda Gutjeresa (Roland Gutierrez) pausto astoņpadsmitgadīgs jaunietis, bruņojies ar šaujamieroci, iegājis Jūvoldes Roba Pamatskolā, nogalinājis 19 skolēnus un divus skolotājus, tad meties bēgt, iesaistījies apšaudē ar policiju un ticis nošauts pats.

No rīta, pirms došanās uz skolu aizdomās turētais, pēc policijas izplatītās informācijas, mājās sašāvis savu vecmāmiņu, bet uzbrukumā skolai aizdomās turētais ievainojis vēl 15 bērnus un vienu policistu. Medijs NPR uzskaitījis, ka 2022.gadā ASV šis ir 27. uzbrukums skolai ar šaujamieroci, kas radījis upurus, bet kopš 2018.gada valstī reģistrēti 119 šāda rakstura noziegumi mācību iestādēs.

Lasiet arī: Noskaidroti un aizturēti Bunkus slepkavībā iesaistītie, tostarp pasūtītājs un izpildītājs

ASV prezidents Džo Baidens (Joe Biden) uzrunā nācijai aicinājis vērsties pret šaujamieroču pieejamības aizstāvētājiem valsts pārvaldē un ierobežot šaujamieroču apriti valstī. «Ir laiks pārvērst šīs sāpes rīcībā,» sacījis ASV prezidents, paužot asu nosodījumu tam, ka valstī ir brīvi nopērkami šaujamieroči, raksta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas