ASV Senāts apstiprina Zviedrijas un Somijas dalību NATO

ASV Senāts trešdien, 3.augustā, ar pārliecinošu balsu pārsvaru 95 pret 1 apstiprināja Zviedrijas un Somijas pievienošanos Ziemeļatlantijas līguma organizācijai, tādējādi paužot spēcīgu divpartiju atbalstu Rietumu alianses paplašināšanai, ziņo  raidorganizācija Voice of America (VOA).

Amerikas Savienotās Valstis ir viena no 30 NATO dalībvalstīm, kurai būs jāapstiprina Zviedrijas un Somijas uzņemšana. Parasti ilgais uzņemšanas process ASV Senātā ir paātrināts, lai īstenotu stingro nostāju pret Krievijas iebrukumu Ukrainā šī gada sākumā.

Pirms balsojuma Ārlietu komitejas priekšsēdētājs Bobs Menendezs (Bob Menendez) sacīja, ka balsojums Senātā būs spēcīgs nosodījums Krievijas agresijai Ukrainā.

«Balsojums dos spēcīgu signālu pasaulei, ka NATO dalībvalstis apvienosies pret tiem, kuri cenšas destabilizēt pārtikas piegādi un kuri domā, ka var vienkārši iebrukt kaimiņvalstī bez jebkādām sekām,» sacīja Menendezs.

«Balsojums par NATO ir ļoti svarīgs balsojums – Amerikas drošībai visā pasaulē: Somijas un Zviedrijas dalība vēl vairāk stiprinās NATO, un tas ir vēl jo steidzamāk, ņemot vērā Krievijas agresiju, Putina amorālo un nepamatoto karu Ukrainā. Putins stiprina NATO aliansi,» trešdien, 3.augustā, sacīja Senāta vairākuma līderis un Ņujorkas demokrāts Čaks Šumers (Chuck Schumer).

Taču republikāņu senators Džošs Holijs (Josh Hawley), kurš vienīgais balsoja pret, sacīja, ka šis apstiprinājums neatbilst ASV ārpolitikas interesēm.

Viņaprāt ir jānosaka prioritātes un jākoncentrējas, kā arī ir jādara Eiropā mazāk, lai kā prioritāti izvirzītu Amerikas vissteidzamākās nacionālās drošības intereses, ar to domājot Āziju, Ķīnu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas