ASV soda Ķīnu par mazākumtautību apspiešanu, vēršoties pret 28 organizācijām

Vašingtona vērsusies pret uiguru un citu mazākumtautību tiesību ierobežošanu Ķīnā, iekļaujot Amerikas Savienoto Valstu (ASV) sankciju sarakstā 28 Ķīnas sabiedriskās drošības iestādes un uzņēmumus.

Kā vēsta britu ziņu portāls The Guardian un ziņu aģentūra Reuters, ASV tirdzniecības ministrija pirmdien, 7.oktobrī, paziņojusi, ka jaunās sankcijas paredz šiem uzņēmumiem un iestādēm liegumu iegādāties preces, ieskaitot datortehniku un programmatūru, no ASV uzņēmumiem bez īpašas atļaujas no Vašingtonas.

Tirdzniecības ministrija soli pamatojusi šādi: «Šīs juridiskās personas bijušas iejauktas cilvēktiesību pārkāpumos un nodarījumos, īstenojot Ķīnas represiju, masveida patvaļīgu aizturēšanu un datorizētas novērošanas kampaņu pret uiguriem, kazahiem un citām musulmaņu mazākumtautību grupām».

Vēl par šo tematu: Ķīnas 70.gadadienā sašauj Honkongas protestētāju

Ķīna gan iepriekš noliegusi, ka pret musilmaņu mazākumtautībām valstī tiek vērstas represijas, ASV savukārt jau ilgāku laiku ir iesaistīta tirdzniecības konfliktā ar Ķīnu.

Tikmēr cilvēktiesību organizācijas un vairākas Rietumvalstis ir paudušas nosodījumu Pekinai par komunistu varas politiku Āzijas lielvalsts rietumu daļā. Tur saskaņā ar ANO ekspertu atzinumu masu aizturēšanas centros tiek turēti vairāk nekā viens miljons uiguru un citu islāmticīgu tautību pārstāvji.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas