ASV štatā atļauj veikt abortus visā grūtniecības laikā, ja apdraudēta māte

Ārsts drīkst veikt abortu jebkurā brīdī grūtniecības laikā, ja grūtniecība apdraud mātes veselību, tāds regulējums ticis apstiprināts Ņujorkas štatā, Amerikas Savienotajās Valstīs.

Kā vēsta amerikāņu ziņu aģentūra AP, ASV Kongress šonedēļ pabeidzis attiecīgā likumprojekta apstiprināšanu. Tas lielā mērā darīts, lai paturētu spēkā tiesības veikt abortu, kas visās ASV ieviestas 1973.gadā pēc federālas tiesas sprieduma izveidota precedenta.

Virkne ASV Augstākās tiesas tiesnešu šobrīd iestājas pret vēsturiskā tiesas sprieduma atcelšanu.

AP raksta, ka Ņujorkas štata iepriekšējais likums šajā jomā, kas bija spēkā turpat 50 gadus, atļāva veikt abortus, sākot no 25 grūtniecības nedēļas arī ar nosacījumu, ja grūtniecība apdraud mātes veselību.

Jaunajam regulējumam Ņujorkas štatā ir gana daudz oponentu, tostarp katoļu baznīcas garīdznieki, kuri uzskata, ka jaunā kārtība vairos to gadījumu skaitu, kad augļa dzīvība tiek apturēta pēdējā grūtniecības mēnesī.

Oponenti arī uzskata, ka jaunais regulējums apgrūtinās prokuroru iespējas izvirzīt apsūdzības gadījumos, kad grūtniece piedzīvo fizisku uzbrukumu un zaudē savu vēl nedzimušo bērnu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas