ASV štatā rekordaugsta bērnu hospitalizācija ar Covid-19

Slimnīcās Ārkanzasas štatā ASV novērots rekordaugsts slimnīcās nonākošo Covid-19 pacientu skaits bērnu vecumā. Vīruss turpina izplatīties štata nevakcinēto iedzīvotāju vidū, vēsta ASV raidorganizācija CNN.

Slimnīcās Ārkanzasas pilsētās Litlrokā un Springdeilā trešdien, 28.jūlijā, uzņemti 24 nepilngadīgie pacienti, kas ir par 50% vairāk nekā iepriekšējo Covid-19 izplatības viļņu statistiski augstākajos punktos.

No 24 nepilngadīgajiem pacientiem septiņi ievietoti intensīvās aprūpes nodaļās un divi pieslēgti pie mākslīgās elpināšanas iekārtām. Vairāk nekā puse hosipitalizētajiem, smagi saslimušajiem bērniem ir vecumā no 12 gadiem, un viņiem bijusi pieejama Covid-19 vakcīna, tomēr viņi nav vakcinēti.

Lasiet arī: BNN PĒTA | Lietuvas valdība skandē trauksmes zvanu, augot saslimstībai ar Delta variantu

«Mēs novērojam īstu lēcienu saslimstībā ar [koronavīrusa – BNN] Delta variantu,» raidoganizācijai CNN komentējis Ārkanzasas Bērnu slimnīcas klīniskās medicīnas direktors Riks Bars (Rick Barr). «Šī ir absolūti smagākā situācija ar bērniem, kādu esam pieredzējuši».

Kopš pandēmijas sākuma iesakņojies novērojums, ka bērniem tikai retos gadījumos ir smaga Covid-19 slimības gaita, tomēr, sabiedrībā izplatoties pastiprināti lipīgajam slimības Delta variantam, nopietno saslimšanas gadījumu kļūst arvien vairāk, vēsta CNN.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas