ASV štats iesūdz tiesā Ķīnu par COVID-19 neapturēšanu

Misūri štats ASV ir vērsies tiesā pret Ķīnas valdību un Ķīnas Komunistisko partiju par, štata amatpersonu vērtējumā, apzinātu maldināšanu un rīcības trūkumu, kas noveda pie COVID-19 pasaules pandēmijas, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Civilprasībā, par kuras iesniegšanu Misūri paziņoja otrdien, 21.aprīlī, no Āzijas lielvalsts prasīts piedzīt zaudējumus par cilvēku bojāeju, ciešanām un ekonomisko satricinājumu, ko piedzīvo Misūri.

Ķīnas valdība iepriekš stingri noraidījusi apgalvojumus, ka tā nebūtu uztvērusi COVID-19 pietiekami nopietni un ka tā būtu nepietiekami rīkojusies vīrusa izplatības apturēšanai.

«Ķīnas valdība meloja pasaulei par COVID-19 bīstamību un lipīgumu, apklusināja trauksmes cēlējus un darīja maz, lai apturētu slimības izplatību pasaulē,»

sacījis Misūri štata ģenerālprokurors Eriks Šmits (Eric Schmitt).

Vai Ķīnai jābaidās?

Ķīnai nav sevišķi jāuztraucas par šādām civilprasībām, jo ASV likumi pasargā ārvalstu valstu valdības no iesūdzēšanas ASV tiesās. Ja Vašingtona vēlētos vērsties tiesā pret Ķīnu, tad ASV valdībai būtu tas jādara starptautiskā tiesā, kur Pekinai būtu tiesības atbildēt un aizstāvēties, raksta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas