ASV, turpinoties grautiņiem pēc policijas vardarbības, izceļas traģiska apšaude

Kenoša, ASV

ASV divi cilvēki nošauti un viens ievainots Kenošas pilsētā, kur vairākus vakarus pēc kārtas turpinājušies protesti un vandālisms. Tie aizsākušies kā protesta akcija pret kāda melnādainā amerikāņa sašaušanu no policijas puses, vēsta vācu raidsabiedrība DW.

Trešdien, 26.augustā, Kenošas policija apstiprinājusi, ka protesta akciju trešajā vakarā pilsētā izcēlusies apšaude. Tajā dzīvības zaudējuši divi cilvēki un viens guvis smagus ievainojumus, kas nav bīstami dzīvībai.

Pilsētā ar aptuveni 100 000 iedzīvotājiem Viskonsīnas štatā iedzīvotāju dusmas izsaukusi policijas rīcība svētdien, 23.augustā. Kenošas policisti vairākas reizes iešāvuši mugurā melnādainam vīrietim vārdā Džeikobs Bleiks (Jacob Blake), kurš tobrīd kāpis automašīnā, kur atradušies viņa bērni. Kenošas Policijas pārvalde norādījusi, ka policisti svētdien ieradušies uz izsaukumu saistībā ar incidentu kādā mājsaimniecībā, bet sīkākas ziņas par to nav sniegusi. Sašautais vīrietis bijis neapbruņots.

Bleika advokāts otrdien, 25.augustā, paziņojis, ka 29 gadus vecais vīrietis kļuvis paralizēts, un, visticamāk, neatgūs spēju staigāt.

Atsevišķi protesta akciju dalībnieki ķērušies pie pudelēm un pirotehnikas ierīcēm un raidījuši tās pret policiju pilsētas centrā. Reaģējot uz veikalu demolēšanu un citām vandālisma izpausmēm, Viskonsīnas štata gubernators Tonijs Īverss (Tony Evers) izsludinājis ārkārtas situāciju un komandantstundu, kā arī palielinājis ASV Nacionālās gvardes izvietošanu pilsētā līdz 250 militārpersonām, vēsta DW.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas