ASV Ukrainai piegādā 80 tonnas munīcijas

Ukrainai, kas turpina cīņu ar prokremliskiem kaujiniekiem Donbasa reģionā, ASV piegādājušas ap 80 tonnas munīcijas, vēsta ziņu aģentūra Ukrinform.

Kā aizvadītajā nedēļas nogalē pavēstīja ASV Vēstniecība Kijevā: «Ukraina šodien no ASV saņēma aptuveni 80 000 kilogramu smagu munīcijas kravu. Tas bija ceturtais sūtījums, lai īstenotu drošības atbalsta programmu 60 miljonu ASV dolāru vērtībā, ko augustā Ukrainai apstiprināja prezidents [Džo] Baidens (Joe Biden).»

Lasiet arī: Kijevā ievieš karantīnu aptuveni uz mēnesi

ASV šādi vēlējušās apliecināt Vašingtonas «ieguldījumu, Ukrainai gūstot panākumus stabilas, demokrātiskas un brīvas valsts veidošanā,» norādījuši amerikāņu diplomāti.

Iepriekšējās ASV militārās kravas Ukrainā nonākušas trijos sūtījumos oktobrī. Papildus munīcijai Vašingtona Ukrainai piegādājusi arī medikamentus, augstas precizitātes ieročus un radaru novērošanas sistēmas. Ukrainas austrumos jau kopš 2014.gada turpinās ukraiņu armijas cīņa ar prokremliskiem separātistiem, kuri iekarojuši lielu daļu no Luhanskas un Doņeckas apgabaliem. Lai arī liela apjoma kaujas pēdējos gados nenotiek, šāviņi virs pušu ierakumiem gar frontes līniju regulāri lido joprojām, vēsta Ukrinform.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas