ASV valdība vēršas pret ķīniešu TikTok un WeChat, saskatot drošības apdraudējumu

ASV iedzīvotājiem un uzņēmumiem būs aizliegts veikt maksājumus Ķīniešu interneta lieluzņēmumiem, kuriem pieder video koplietošanas lietotne TikTok un ziņapmaiņas, maksājumu lietotne WeChat, tā paredz ASV prezidenta Donalda Trampa (Donald Trump) izdoti rīkojumi, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Ķīnas tiesību akti paredz, ka valstī reģistrētiem uzņēmumiem ByteDance un Tancent, kam pieder attiecīgi TikTok un WeChat ir pienākums atbalstīt valsts izlūkdienestu darbu un sadarboties ar tiem.

«Tādu mobilo lietotņu izplatība Amerikas Savienotajās Valstīs, kuras ir izstrādājuši un kuras pieder uzņēmumiem Ķīnas Tautas Republikā, turpina apdraudēt Amerikas Savienoto Valstu valsts drošību, ārpolitiku un ekonomiku,» Tramps skaidrojis vēstulē ASV Kongresa Pārstāvju palātas priekšsēdētājai Nensijai Pelosi (Nancy Pelosi).

Ar ASV prezidenta ceturtdien, 6.augustā, izdotie rīkojumiem ir pastiprināts Vašingtonas spiediens uz populāro video koplietošanas lietotni TikTok. ASV amatpersonas jau iepriekš ir izvirzījušas uzņēmumam ByteDance prasību pārdot TikTok ASV uzņēmējdarbības daļu korporācijai Microsoft vai citam ASV uzņēmumam, pretējā gadījumā draudot ar lietotnes pilnīgu aizliegšanu ASV, raksta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas