ASV Valsts departaments godina Juri Jurisu kā Pretkorupcijas aizstāvi

Virsprokurors un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas apkarošanas koordinācijas nodaļas vadītājs Juris Juriss ir atzīts par vienu no divpadsmit Pretkorupcijas aizstāvjiem, kuri ar savu darbu padara pasauli labāku, apkarojot korpuciju un cīnoties par pārredzamību un atbildību, paziņojis ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens (Anthony Blinken).

«Pretkorupcijas aizstāvja apbalvojums ir iespēja izcelt veiksmes stāstus saistībā ar Starptautisko pretkorupcijas dienu un Demokrātijas samitu 9.decembrī,» sacīja ASV vēstnieks Latvijā Džons Kārvails (John Carwile).

«ASV izsaka atzinību Jurisa kungam par viņa drosmi un neatlaidību korupcijas apkarošanā, kas apdraud Latvijas, ASV un pasaules valstu kolektīvo drošību un Latvijas ekonomisko labklājību,» sacīja vēstnieks Kārvails. «Pateicoties tādiem apņēmīgiem cilvēkiem kā Jurisa kungs, ASV un Latvija ir stiprinājušas mūsu sadarbību cīņā pret korupciju, un mēs ceram padziļināt mūsu kopīgo apņemšanos šīsnedēļas Demokrātijas samita ietvaros,» norādīja vēstnieks.

Lasiet arī: Prokurors par to, kā Lembergs izdalījis simtiem tūkstošus pa televizoru kastēm

ASV Valsts departaments atzīmēja, ka Jurisam veiksmīgi izdevies saukt pie atbildības Aivaru Lembergu par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju un ar to saistītiem nodarījumiem. Tāpat tika atzīmēts prokurora ieguldījums Latvijas prokuroru un policijas apmācībā.

Apbalvojums tika pasniegts 8.decembrī virtuālā tiešsaistes ceremonijas tiešraidē no ASV Valsts departamenta, Vašingtonā, Kolumbijas apgabalā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas