ASV valsts iestādes daļēji slēgtas jau trešo nedēļu

ASV prezidents Donalds Tramps

Vašingtonā nav redzams atrisinājums principiālam strīdam par piecu miljardu dolāru piešķiršanu mūra būvniecībai gar Amerikas Savienoto Valstu robežu ar Meksiku. Strīds starp ASV prezidentu Donaldu Trampu (Donald Trump) un ASV Kongresu novedis situācijā, ka liela daļa ASV federālo iestāžu jau trešo nedēļu nesaņem finansējumu un tādēļ nestrādā.

Daļa ASV federālo iestāžu finansējuma trūkuma dēļ nestrādā kopš 22.decembra.

Kā svētdien, 6.janvārī, vēstīja franču ziņu aģentūra AFP, Tramps vēlas panākt 5,6 miljardu ASV dolāru (4,9 miljardu eiro) piešķiršanu robežas mūra būvniecībai, bet Kongresa senāta Demokrātiskās partijas frakcija ir piedāvājusi šim mērķim piešķirt vien 1,3 miljardus ASV dolāru (1,1 miljardu eiro).

ASV prezidents, kurš pārstāv labējo Republikāņu partiju, uzskata, ka imigrantu pieplūduma apstākļos mūra būvniecība ir valsts drošības jautājums, un ir paudis nepiekāpīgu nostāju, brīdinot, ka federālā dīkstāve varētu ilgt «mēnešiem vai pat gadiem».

Piekāpties nevēlas arī Demokrātiskā partija, kura šobrīd kontrolē ASV Kongresa Pārstāvju palātu, un imigrācijas jautājumos ir noskaņota liberālāk nekā prezidents.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas