ASV vēstniecība Rīgā pret homofobiju, transfobiju un bifobiju pacels karogu

Lai atzīmētu Starptautisko dienu pret homofobiju, transfobiju un bifobiju, Amerikas Savienotās Valsts (ASV) vēstniecība Rīgā pie vēstniecības ēkas trešdien, 17.maijā, pacels varavīksnes karogu.

Vēstniecei Nensijai Petitai (Nancy Pettit) karoga pacelšanas ceremonijā pievienosies Lezbiešu, geju, biseksuāļu un transseksuāļu un viņu draugu apvienības Mozaīka pārstāvji, kā arī diplomātiskās kopienas pārstāvji Latvijā, BNN ziņo vēstniecībā.

«Šodien mēs paceļam varavīksnes karogu, kas simbolizē mūsu apņēmību aizsargāt gan LGBTI kopienas tiesības un cieņu, gan visu cilvēku cilvēktiesības visā pasaulē,» teic Petita.

Starptautiskā diena pret homofobiju, transfobiju un bifobiju IDAHOT katru gadu pievērš uzmanību lezbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu un interseksuāļu (LGBTI) cilvēktiesībām.

«LGBTI tiesību vienlīdzības sekmēšana ir pamats demokrātijas un cilvēktiesību veicināšanai visā pasaulē. Iekļaujošas sabiedrības ir labāki starptautiskie partneri un labāki kaimiņi. 2004.gadā dibinātā Starptautiskā diena pret homofobiju, transfobiju un bifobiju tiek atzīmēta dienā, kad 1990.gadā Pasaules veselības organizācija homoseksualitāti izslēdza no Starptautiskā slimību klasifikatora,» teikts vēstniecības ziņojumā.

Šogad Starptautiskā diena pret homofobiju, transfobiju un bifobiju tiks atzīmēta gandrīz 90 valstīs.

Ref:224.000.103.2011

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas