ASV viceprezidents atsakās ierosināt Trampa atstādināšanu no prezidenta amata

ASV viceprezidents Maiks Penss (Mike Pence) ASV Kongresā paziņojis, ka neatbalsta apakšpalātas likumdevēju aicinājumu sākt procedūru par ASV prezidenta Donalda Trampa (Donald Trump) atstādināšanu no amata saistībā neseno huligānu pūļa ielaušanos Kongresā, vēsta franču ziņu aģentūra AFP.

Otrdien, 12.janvārī, republikāņu politiķis Penss rakstījis vēstulē ASV Kongresa priekšsēdētājai Nensijai Pelosi (Nancy Pelosi) no Demokrātiskās partijas: «Brīdī, kad līdz prezidenta amata termiņa beigām ir atlikušas vien astoņas dienas, Jūs un [Kongresa Senāta] demokrātu frakcija prasāt, lai valdība un es ierosinātu [ASV Konstitūcijas] 25.grozījumu».

Ietekmīgais politiķis vēstulē minējis ASV Konstitūcijas 25.grozījumu, kas paredz ASV viceprezidenta stāšanos prezidenta amatā, ja esošais prezidents tiek atzīts par nespējīgu turpināt veikt amata pienākumus.

«Es neuzskatu, ka šāda notikumu gaita būtu mūsu nācijas labākajās interesēs vai būtu konsekventa ar mūsu Konstitūciju

tā Penss, kurš ASV valdībā ir otrā augstākā amatpersona aiz Donalda Trampa.

Lasiet arī: ASV no amatiem atkāpjas divas ministres

BNN jau vēstīja, ka ASV galvaspilsētā ir noteikta komandantstunda pēc tam, kad 6.janvārī liela huligānu grupa ielauzās Kapitolija ēkā, kur atrodas ASV Kongress, brīdī, kad tajā norisinājās Trampa sāncenša ASV prezidenta vēlēšanās, Džo Baidena (Joe Biden), apstiprināšana par vēlēšanu uzvarētāju. Sadursmēs ar policiju un drošībniekiem gāja bojā pieci cilvēki.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ziņas

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!