ASV Zemes dienā rīko klimata sanāksmi ar 40 valstu līderu piedalīšanos

Starptautiskajā Zemes dienā ASV rīko attālinātu galotņu sanāksmi ar ES un vairāku desmitu valstu līderu piedalīšanos, lai veicinātu siltumnīcefekta gāzu izplūžu samazināšanu atbilstoši Parīzes Klimata nolīgumam, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Sanāksmē piedalīsies ASV un Ķīna, kas kopā rada ap 40% no visas cilvēces saražotajām siltumnīcefekta gāzu izplūdēm. Tās silda planētas klimatu un draud tam nodarīt neatgriezenisku kaitējumu, izjaucot klimatisko laikapstākļu sistēmu līdzsvaru uz Zemes.

Lasiet arī: ES klimata mērķis būs līdz 2030.gadam samazināt kaitīgos izmešus par 55%, vienojas ES iestādes

Sanāksmē bez ES, ASV un Ķīnas piedalīsies arī citas lielvalstis, kā, piemēram, Brazīlija un Austrālija. ASV prezidenta Džo Baidena (Joe Biden) vadītā valdība sanāksmē gatavojas paziņot par ASV mērķiem kaitīgo izmešu samazināšanā, un tā rādīt piemēru, kam aicinātu sekot arī citas lielas valstis un valstu apvienības.

Pagājušajā nedēļas nogalē Vašingtona un Pekina par spīti saspīlētām attiecībām citās jomās nāca klajā ar kopīgu paziņojumu, kur pausta abu valstu valdību apņemšanās vērsties pret klimata pārmaiņām «ar pienācīgu nopietnību un steidzamību», vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas