Atbalsta arī VDK papildu kartotēkas publiskošanu

Saeimas deputāti, ceturtdien, 25.aprīlī, pirmajā lasījumā kā steidzamus atbalstīja grozījumus likumā Par bijušās Valsts drošības komitejas dokumentu saglabāšanu, izmantošanu un personu sadarbības fakta ar VDK konstatēšanu, informē Saeimas Preses dienests.

Tie paredz publiskot Latvijas Nacionālā arhīva rīcībā esošo Latvijas PSR Valsts drošības komitejas (VDK) aģentūras uzskaites papildu kartotēku un citus dokumentus.

Grozījumi tika pieņemti ar 86 balsīm. Nebalsoja seši deputāti – Valērijs Agešins, Jānis Ādamsons, Andrejs Klementjevs un Jānis Tutins no Saskaņas, kā arī Ritvars Jansons (VL/TB-LNNK) un Mārtiņš Staķis (AP).

«Grozījumi nepieciešami, lai pilnvērtīgi īstenotu likumdevēja gribu publiskot Latvijas Nacionālā arhīva rīcībā esošos Valsts drošības komitejas dokumentus,» uzsvēra par likumprojekta virzību atbildīgās Cilvēktiesību komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš (KPV LV).

Likumprojekts paredz noteikt, ka Latvijas Nacionālajā arhīvā bez ierobežojumiem publiski pieejama arī LPSR VDK aģentūras uzskaites papildu kartotēka un no LPSR VDK aģentūras statistiskās kartotēkas izslēgtās, iznīcināšanai paredzētās LPSR VDK aģentu, rezidentu, kā arī tikšanās un konspiratīvo dzīvokļu turētāju uzskaites kartītes. Plānots, ka attiecīgie dokumenti būs jādigitalizē un jāpublicē Latvijas Nacionālā arhīva tīmekļvietnē.

Lai likumprojekts stātos spēkā, tas Saeimā vēl jāskata otrajā – galīgajā – lasījumā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas