Atbalsta grozījumus vienlīdzīgai tiesnešu izdienas stāža aprēķināšanai

Ministru kabinets atbalstīja Tieslietu ministrijas izstrādātos grozījumus Tiesnešu izdienas pensijas likumā, tādējādi nodrošinot samērīguma un vienlīdzības principu tiesneša izdienas stāža aprēķināšanā.

«Ar likumprojektu plānots atcelt desmit gadu termiņa ierobežojumu advokāta un akreditētas augstskolas akadēmiskā personāla amatā nostrādātajam laikam, kā arī paredzēta starptautiskas tiesas tiesneša amatā nostrādātā laika iekļaušana izdienas stāža aprēķināšanā,» skaidro Tieslietu ministrijā.

Likumprojekta izstrāde saistāma ar nepieciešamību novērst iespējamu Tiesnešu izdienas pensiju likuma regulējuma neatbilstību Latvijas Republikas Satversmē garantētajām tiesībām – tiesībām uz sociālo nodrošinājumu un vienlīdzības principa ievērošanu.

Plānots, ka likumprojekts varētu stāties spēkā 2020.gada 1.janvārī.

Tiesnešu izdienas pensiju likuma mērķis ir nostiprināt tiesnešu neatkarību, garantējot likumā paredzētās viņu tiesības uz atbilstošu materiālo nodrošinājumu (tiesnešu izdienas pensiju) pēc amata atstāšanas.

Lasiet arī: Bordāns būtu gatavs uzņemties apvienotās Iekšlietu un Tieslietu ministrijas vadību

Tiesības uz izdienas pensiju pašlaik ir personai, kurai izdienas stāžs ir 20 gadi, no kuriem pēdējie desmit gadi nostrādāti tiesneša amatā vai tiesneša, kas amatā apstiprināts bez pilnvaru termiņa ierobežojuma, un tiesībsarga amatā, un kura ir sasniegusi pensijas piešķiršanai noteikto vecumu, atgādina ministrijā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas