Atbalsta kārtību, kādā ostām būs jāveic maksājumi valsts budžetā

Latvijas Ostu, tranzīta un loģistikas padome (LOTLP) trešdien, 26.februārī, atbalstīja Satiksmes ministrijas (SM) izstrādāto kārtību ostu maksājumu ieskaitīšanai valsts pamatbudžetā un to izmantošanai.

To paredz Valsts sekretāru sanāksmē izsludinātais Ministru kabineta (MK) noteikumu projekts «Kārtība, kādā veicami maksājumi valsts pamatbudžetā par valsts stratēģiskās infrastruktūras izmantošanu un izlietojami iegūtie finanšu līdzekļi». Tie nosaka, ka, sākot ar 2015.gadu, Latvijas lielo ostu pārvaldes veiks maksājumu valsts pamatbudžetā 10% apmērā no tonnāžas, kanāla, mazo kuģu, enkura un kravas maksas.

Iegūtos finanšu līdzekļus valsts budžeta dotācijas veidā paredzēts piešķirt SM pamatbudžeta apakšprogrammai «Valsts autoceļu pārvaldīšana, uzturēšana un atjaunošana» valsts galveno autoceļu uzturēšanai (segu pastiprināšanai un satiksmes drošības projektu īstenošanai), kā arī tiltu remontiem, kas atrodas uz galvenajām tranzīta maģistrālēm. Tāpat iegūtos finanšu līdzekļus plānots novirzīt ostu pārvaldēm ostu akvatoriju/kuģu ceļu padziļināšanas darbu veikšanai un dziļumu uzturēšanai.

Kaut arī ar atsevišķu padomes locekļu iebildumiem, LOTLP ar balsojumu nolēma atbalstīt noteikumu projektu, neveicot tajā būtiskus labojumus. Vienlaicīgi SM kopā ar Finanšu ministriju (FM) vēl jāvienojas par atsevišķām pozīcijām MK noteikumu projektā.

Maksājumu kārtība vēl jāapstiprina valdībā.

Kā ziņots, SM iepriekš sagatavojusi redakciju grozījumiem likumā par ostām, kas paredzēja sadalīt ostas līdzekļus, kas paliek pāri kā daļa no ienākumu pārsnieguma pār izdevumiem (peļņas) pēc nepieciešamo investīciju veikšanas. Atskaitījumi gan valstij, gan pašvaldībai paredzēti vienlīdzīgās daļās 50% apmērā.

Savukārt EM izstrādātie grozījumi šim likumam paredzēja, ka Rīgas brīvostas pārvaldei, Ventspils brīvostas pārvaldei un Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldei valsts pamatbudžetā iecerēts prasīt ieskaitīt maksājumus par valsts stratēģiskās infrastruktūras izmantošanu. EM piedāvātais risinājums paredz, ka ostu pārvaldes valsts pamatbudžetā ieskaitīs tādu pašu maksājumu kā pašvaldības speciālajā budžetā, proti, 10% no tonnāžas, kanāla, mazo kuģu, enkura un kravas maksām.

LOTLP ir valdības izveidota institūcija un to vada Ministru prezidente. Padome piedalās nozares politikas veidošanā, noteiktā kārtībā sniedzot priekšlikumus un atzinumus valdībai un citām institūcijām.

102.000.102.6745

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas