Atbalsta papildu 3,5 miljonu eiro piešķiršanu CVK 14.Saeimas vēlēšanu organizēšanai

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija otrdien, 9.novembrī, atbalstījusi papildu ap 3,5 miljonu eiro piešķiršanu Centrālās vēlēšanu komisijai (CVK) 14.Saeimas vēlēšanu organizēšanai, informē komisijā.

Komisija atbalstīja pašas virzītos priekšlikumus, reizē pēc būtības daļēji atbalstot arī opozīcijas deputātu Māra Možvillo (PCL) un Ingas Golbergas (S) priekšlikumus, kas arī paredzēja papildu finansējuma piešķiršanu CVK 14.Saeimas vēlēšanām. Oficiāli gan Možvillo un Goldbergas priekšlikumus komisija noraidīja.

No minētās summas komisija atbalstīja ap 2,7 miljonu eiro novirzīšanu 14.Saeimas vēlēšanām, nodrošinot atlīdzības un ēdināšanas izdevumu kompensācijas vēlēšanu komisiju locekļiem un Vēlēšanu vadības sistēmas tehniskajai pavadīšanai.

Tāpat ap 805 000 eiro piešķirti Vēlēšanu vadības sistēmas Saeimas vēlēšanu moduļa iegādei CVK īpašumā.

Kā ziņots, CVK iepriekš vēstīja, ka nākamgad oktobrī gaidāmo 14.Saeimas vēlēšanu sagatavošana un norise būs apdraudēta, ja 2022.gada budžetā netiks rasts papildu finansējums, tostarp atalgojuma palielināšanai vēlēšanu procesā iesaistītajiem.

CVK iepriekš norādīja, ka ap 1,9 miljoniem eiro tiek prasīti atlīdzības un ēdināšanas izdevumu kompensācijai pašvaldību vēlēšanu komisijām un vēlēšanu iecirkņu komisijām.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas