Atbalsta sabiedrisko mediju satura nodošanu komercmedijiem

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija pirmajā lasījumā atbalsta grozījumus Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā, kas atļauj sabiedrisko mediju saturu nodot komercmedijiem un pielāgot mazākumtautību valodās.

Komisija skatīja grozījumus Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā, paredzot, ka ziņu un informatīvi analītiskos raidījumus vai to daļas varēs nodot lietošanā citiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem un saturu pielāgot mazākumtautību valodās.

Grozījumos noteikts, ka, lai nodrošinātu Ukrainas civiliedzīvotājiem uzticamu informāciju un veicinātu valsts valodas apguvi, sabiedriskie elektroniskie plašsaziņas līdzekļi valsts valodā veidotos ziņu un informatīvi analītiskos raidījumus vai to daļas pēc iespējas ieskaņo vai subtitrē mazākumtautību valodās. 

Paredzēts, ka raidījumu tulkošanai un titrēšanai papildu vajadzēs līdz 63 000 eiro. 

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) vadītājs Jānis Siksnis norādīja, ka SEPLP jau iepriekš ir pieņemti kritēriji kā sabiedriskā medija saturu var nodot komercmedijiem, bet nav saņēmuši pēc tā vēlmi.

Komisijas deputāti konceptuāli atbalstīja, ka šādi likuma grozījumi ir nepieciešami, bet vairums norādīja, ka ir neskaidrības un plašāku diskusiju nepieciešamība.

Likuma grozījumus komisija virza paātrinātā kārtībā, un Saeimā plānots tos izskatīt ceturtdien, 8.jūnijā. Priekšlikumiem uz otro lasījumu paredzēts noteikt termiņu 14.jūnijā, un otrajā lasījumā grozījumus varētu pieņemt nākamnedēļ.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas