Atbalsta Zaķusalas teritorijas lokālplānojumu, kas paredz tās apbūvi

Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja atbalsta Zaķusalas teritorijas lokālplānojumu, kas nosaka teritorijas attīstību turpmāko 25 līdz 30 gadu laikā.

Lokālplānojuma mērķis ir kompleksi rast risinājumu teritorijas turpmākai attīstībai, nodrošinot tās ilgtspējību, kā arī attīstot Zaķusalas publisko ārtelpu, veicinot ūdens un krastmalu izmantošanu.

Lokālplānojums izstrādāts, pamatojoties uz 2016.gadā uzvarējušo metu konkursa rezultātu, kas paredz, ka Zaķusalā nākotnē būvēs dzīvojamo ēku kompleksu, kā arī biznesa un zinātnes centrus.

Veidojot plānojumu veiktas vairākas izpētes, piemēram, transporta plūsmas izpēte, sociālās infrastruktūras novērtējums, ainaviskais novērtējums, kā arī lūgti ornitologu un biotopu aizsardzības jomas ekspertu atzinumi.

Plānojums paredz, ka satiksmes kustība tiks pārvirzīta vairāk uz salas iekšieni, bet krastmalas tiks piemērotas gājēju un riteņbraucēju vajadzībām. Ja sākotnēji bija paredzēts, ka tur drīkstēs būvēt vismaz 24 stāvus augstas celtnes, tad tagad paredzēts, ka augstākā ēka varēs būt 17 stāvus augsta.

Publiskās ārtelpas risinājumi paredz, ka vairāk nekā 25 metru platumā Daugavas krastmala tiks pielāgota gājējiem un velosipēdistiem, bet teritorija gan Mazo Daugavu tiks saglabāta kā dabiskā krastmala.

Zaķusalas attīstības projektu plānots realizēt vairākās būvniecības kārtās. Lai pilnībā īstenotu visas plānotās apbūves, būs nepieciešami 25 līdz 30 gadi.

Zaķusalas attīstītāji ir SIA Zaķusala estates. Uzņēmumam pieder 12 hektāri zemes starp Televīzijas torni un Salu tiltu. Firmas.lv pieejamā informācija liecina, ka uzņēmums dibināts 1992.gadā un tā reģistrētais pamatkapitāls ir 6,15 miljoni eiro. 75% uzņēmuma pieder SIA Merks, bet 25% – norvēģu uzņēmumam AS ZE-Holdings.

2016.un 2017.gadā uzņēmums saimniecisko darbību nav veicis un strādājis ar 118 185 eiro zaudējumiem.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas